جشنواره «مؤذن آسمانی» در فضای مجازی برگزار می‌شود

پنج‌شنبه, ۲۳ فوریه, ۲۰۱۷

نوع خبر:

ویژه آقایان؛
جشنواره «مؤذن آسمانی» در فضای مجازی برگزار می‌شود
جشنواره قرآنی «مؤذن آسمانی» از سوی واحد آقایان جامعة‌القرآن نهاوند در فضای مجازی برگزار می‌شود.

جشنواره «مؤذن آسمانی» در فضای مجازی برگزار می‌شود

پیام بحیرایی، مدیر جامعه القرآن نهاوند در گفت و گو با «اتقان» از برگزاری جشنواره قرآنی «مؤذن آسمانی» در فضای مجازی، ویژه آقایان خبر داد و گفت: نخستین جشنواره قرآنی «مؤذن آسمانی» به همت واحد آقایان جامعة‌القرآن نهاوند و با توجه به ذکر فضیلت اذان از زبان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و اشارات قرآن کریم (آیه ۹ سوره مبارکه جمعه و آیه ۵۸ سوره مبارکه مائده)، و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری در زمینه فضای مجازی و ترویج فرهنگ قرآنی، جشنواره «مؤذن آسمانی» در فضای مجازی برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه این جشنواره از طریق فضای در دو مقطع سنی زیر ۱۶ سال و بالای ۱۶ سال برگزار می‌شود، گفت: شرکت‌ کنندگان می‌توانند آثار خود را با ذکر نام و نام خانوادگی، نام شهر، کد ملی، تاریخ تولد، شماره تماس و یک عدد فایل عکس پرسنلی (با کیفیت) به شماره ۰۹۳۵۲۴۷۸۹۰۴ و یا به @news_quran ارسال کنند.

بحیرایی در ادامه عنوان کرد: حداکثر زمان برای فایل ارسالی ۶ دقیقه است و افزایش تایم سبب کسر امتیاز خواهد شد. آثار باید با فرمت mp۳ باشد و از سیستم صوتی برای ضبط استفاده شود، داشتن اکو در حد استاندارد بلامانع است. همچنین، حتی‌المقدور از سبک‌های جدید در آثار استفاده شود و استفاده از سبک تقلیدی نیز بلامانع است.

مدیر جامعه القرآن نهاوند خاطر نشان کرد: شروع ضبط اذان باید از الله اکبر باشد و با لا اله الا الله پایان یابد، از بین آثار ارسال شده در هر گروه سنی، سه اثر بعد از اعلام نظر هیئت داوران مورد نظرسنجی قرار داده می‌شود که از دو گروه نظرسنجی دو فایل یکی زیر ۱۶ سال و دیگری بالای ۱۶ سال که بیشترین نظرسنجی را کسب کنند، انتخاب خواهند شد. همچنین، علاقه‌مندان می‌توانند جهت نظرسنجی و اطلاع از روند برگزاری جشنواره به کانال تلگرامی @mobasher۷۹۵ مراجعه کنند.

وی افزود: اسامی نفرات برتر قبل و بعد از نظرسنجی از شبکه قرآن سیما و خبرگزاری‌های قرآنی اعلام می‌شود و حضور در نظرسنجی برای عموم آقایان و بانوان مجاز است. همچنین، باید دقت شود تا فایل اذان ضبط شده باید جدید باشد و جهت شرکت در این جشنواره ضبط شده باشد.

بحیرایی در پایان ضمن دعوت از جامعه قرآنی، اساتید، قاریان، حافظان و مؤذنان برای حضور در این جشنواره گفت: علاقه‌مندان و شرکت‌کنندگان جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی جشنواره به نشانی www.jpkbn.ir مراجعه کنند.

گفتنی است، آخرین مهلت ارسال آثار و شرکت در این جشنواره روز ۱۵ اردیبهشت‌ماه سال ۹۶ خواهد بود.