برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد

سه‌شنبه, ۳۰ اوت, ۲۰۱۶

نوع خبر:

۲۰ آبان ماه؛ برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد
رضا فتحی زاده، مسئول دفتر فعالیت های قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان از برگزاری پانزدهمین آزمون سراسری قرآن و عترت در ٢٠ آبان خبر داد.

۲۰ آبان ماه؛ برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت وزارت ارشاد

به گزارش پایگاه خبری اتحادیه تشکل های قرآن و عترت کشور«اتقان نیوز» رضا فتحی زاده، مسئول دفتر فعالیت های قرآنی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: این آزمون به صورت سراسری و همزمان ، در روز پنجشنبه ٢٠ آبان ماه در دو نوبت در همه شهرستان های استان؛ در دو نوبت که نوبت اول : ساعت ٨:٣٠ تا ١٠:٣٠ صبح تمامی رشته های حفظ قرآن کریم و نوبت دوم : ١١تا ١٢ صبح سایر رشته های آزمون برگزار می شود.

وی افزود:شرکت در تمامی رشته های آزمون برای کلیه داوطلبان مرد و زن بدون هر گونه محدویت سنی آزاد است.هر داوطلب از میان رشته های آزمون مجاز به انتخاب حداکثر دو رشته است. (انتخاب یک رشته در نوبت اول و یک رشته در نوبت دوم آزمون).

فتحی زاده اظهارداشت:داوطلبانی که قبلا در آزمون سراسری قرآن و عترت شرکت وموفق به کسب نمره قبولی شده اند مجاز به شرکت مجدد در همان رشته نیستند.

وی درمورد نحوه ثبت نام گفت:ثبت نام و شرکت در آزمون از طریق پایگاه اینترنتی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی www.qia.ir یا www.quranedu.ir امکانپذیر است.

فتحی زاده افزود:زمان ثبت نام شرکت در آزمون از تاریخ ٢٠شهریور لغایت ٢٠ مهر ماه است.زمان صدور کارت ورود به جلسه آزمون از تاریخ اول آبان لغایت ٢٠ آبان است.

وی درخصوص رشته های آزمون اظهارداشت :این آزمون در ٤ موضوع : حفظ قرآن کریم ، ترجمه و مفاهیم قرآن کریم ، تدبر در قرآن کریم و معارف قرآن و اهل بیت (علیهم السلام) و در ١٨ رشته برگزار می شود که جزئیات آن در سایت مذکور قابل رویت است.

همچنین وی از رشته ای ویژه با عنوان "تفسیر و مفاهیم سوره مبارکه صف " برای کارمندان دولت خبر داد که کارمندان دستگاه های دولتی می توانند با مراجعه به سایت مذکور نسبت به ثبت نام خود اقدام کرده که این آزمون در تاریخ ١٩ آبان ماه به صورت الکترونیکی از ساعت ٨ تا ١٨ از طریق سایت www.quranedu.ir انجام می شود.

فتحی زاده ادامه داد: کارکنان دولت و دستگاه های اجرایی به غیر از شرکت در "رشته مفاهیم و تدبر سوره مبارکه صف " در صورت شرکت در هر یک از رشته های "ترجمه و مفاهیم قرآن کریم " و کسب حد نصاب قبولی نیز می توانند از مزایای مترتب بر گواهینامه های آموزش عمومی به مدت ٢٨ ساعت در چارچوب نظام آموزش کارمندان دولت بهره مند شوند.