برگزاری آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حافظان قرآن کریم

سه‌شنبه, ۳۰ اوت, ۲۰۱۶

نوع خبر:

آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حافظان قرآن کریم از سوی سازمان اوقاف و با همکاری سازمان سنجش از روزدوشنبه ۸ شهریور ماه در دانشگاه علوم معارف و قرآن کریم تهران آغاز شد .
سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵
بازدید: ۹

به گزارش روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه،حجت الاسلام و المسلمین سید مصطفی حسینی رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف با اعلام این خبر اظهار داشت: آزمون اعطای مدرک تحصیلی به حافظان قرآن کریم روزهای ۸ تا ۱۲ شهریور ماه با حضور۴۲۰ نفر از حافظان کل قرآن کریم در حال برگزاری است.

وی گفت:بر اساس جدول پیش بینی شده این آزمون در روزهای ۸ و۹ شهریورماه ویژه برادران و ۱۰ تا ۱۲ شهریور ماه ویژه خواهران در دانشگاه علوم معارف و قرآن کریم تهران از ساعت ۸ تا ۱۸برگزار می شود.

رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف خاطرنشان کرد:در این آزمون حدود ۲۵۰نفر از خواهران و ۱۷۰ نفر از برادران حضور یافته و توسط ۱۴ نفر از اساتید و داوران خواهر و برادر مورد ارزیابی قرار می گیرند.

به گفته حسینی از این تعداد شرکت کننده ۳۵۳نفر دارای مدرک تحصیلی دیپلم و زیر دیپلم و ۶۷ نفر نیز دارای مدارک کارشناسی و بالاتر هستند.

آزمون اعطای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر به حفاظ کل قرآن کریم از ۸ تا ۱۲ شهریور ماه با همکاری سازمان سنجش آموزش کشوردر دانشگاه علوم قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در حال برگزاری است.

گفتنی است این آزمون هر ساله پس از اعلام نتایج کنکور سراسری سازمان سنجش و آموزش کشور و بر اساس فهرست اعلامی از سوی سازمان سنجش توسط مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود که پذیرفته شدگان در این آزمون موفق به دریافت مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد علوم قرآنی خواهند شد.